TIRT

Malum, olay televizyon skandalı. Aslında çok da şaşılacak bir durum değil, TRT’nin yayıncılığı bu kadar olur. Ama olayı hiç bilmiyorsanız da, birazcık bahsedeyim. Ulvi, yıllardır yayıncılık yapan kanalımız TRT, arka arkaya iki futbol maçını aynı kanala verdi. Garip ve yanlış olan kısım ise şu; saat 18.00’da başlayan maçın uzama ihtimali vardı, ki bu ihtimal yüksekti, ki uzadı da. Diğer maç ise saat 20.00’daydı ve çakışacaktı. Çakıştı da.

Olay sıradan bir hatalı yayın fikstürü değil, olay bir zihniyet sorunu. Ecazet ve becerisizlik durumu. Yalan yanlış kişilerce yönetilen yalan yanlış bir kurum. Aynı zamanda Türkiye’nin neredeyse en zengin, en bol imkanlı kurumu. Aldığımız her televizyondan, radyodan; oynadığımız her şans oyunundan pay alan bir kuruluş. Ama yıllardır hâlâ, hâlâ yayıncılığı öğrenemediler. Bu gidişle de öğrenemeyecekler.

BBC de resmi devlet kuruluşu ama, arada bir fark var yani. Bayağı bir fark hem de.

Neyse, sinirden yerimde duramadığım anda onlara attığım postayı da koyayım da tam olsun:

Arkadaşlar siz niçin varsınız? Niçin yayıncılık yapıyorsunuz? Varlık sebebiniz nedir? Daha bir maçın uzatmaya gitme ihtimalini hesaplamaktan acizsiniz, zavallısınız. TRT değil TIRTsınız. Lanet olsun sizin gibi devlet televizyonuna. Ülkenin belki de en zengin kurumlarından birisiniz, ama hala çamur gibi yayın yapıp, sesle görüntünün senkronizasyonunu sağlayamıyorsunuz. Maç anlatmayı bilmeyen spikerleri çalıştırıyorsunuz. Yahu siz ne iş yapıyorsunuz? Sizi tebrik ediyor, çalışmalarınızın devamını diliyorum. Dangalak yayıncılar sizi.

Bugün resmen sinirden terledim, kalp atışlarım hızlandı, yani bildiğiniz metabolizmam bozuldu. Ama aslında onları da fazla suçlamamak lazım, eğer bir kuruma kadrolaşma ile, işten anlamayan cibilliyetsizleri doldurursanız, olacağı budur.

Eğer tenezzül edip yanıt verirlerse, onu da koyarım buraya. Sanmıyorum gerçi.

Tekrar ediyorum son kez, Allah bin belanızı versin gerizekalılar. ♣

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s