1 Mayıs!

Pazar günü, yani yarın, 1 Mayıs, işçi bayramı; işçinin, emekçinin bayramı.

Ben çok önemsiyorum bu bayramı, en güzel şekilde kutlamamız gereken, kutlamaktan öte sesimizi yükseltmemiz gereken bayram bu. Bir de şunu kabullenemiyorum, bu bayram sadece sol görüşlülerin, sadece işçilerin, sadece sosyalistlerin, sadece birilerinin bayramı olarak algılanmamalı.

Günümüz dünyasında çalışan herkes sömürülüyor, madencisinden bankacısına, öğrencisinden ev kadınına. 1 Mayıs, ezilen, sömürülen, hakkı yenilen, dayak yiyen, işkence gören, taciz edilen, tüketime zorlanan herkesin, yani aslında herkesin bayramıdır. Kutlu olsun!

Bu güzel gün için ben de birkaç afiş tasarladım kendimce, güle güle bakın.

Bu da fazladan olsun; 1 Mayıs marşı, manidar film kareleri ile birlikte, kuvvetle muhtemel televizyonda görülemez asla. ♠

Reklamlar

1 Mayıs!” üzerine 3 yorum

 1. Çok güzel öncelikle.
  Bu hangi film gerçekten hatırlamıyorum, dediğin gibi televizyonda gösterilmemiş olmalı. Bence bir de “1 Mayıs, sinema emekçilerinin bayramı” yapabilirdin. Zira yıllardır beş kuruş telif ödemeden keyiflerince yayınlayıp, sömürülmelerine ortak oldukları sinemacıların, kimi işlerini de böyle işlerine gelmediği için hiç ortaya çıkarmamışlar meğer.
  Vay anasını arkadaş! Eline sağlık.
  Bu da benden, ki çok severim.

  • “Köşeyi Dönen Adam” filminden olması lazım. Film çok yayınlandı ama kesilerek elbette. O değil de, bugün bu filmler daha da kesiliyor, yeni nesil hiç bilmeyecek ha.. Sansür kültürü böyle bir şey işte.. Ayrıca evet, onu da yapabilirmişim.. :)

 2. merhabalar,
  afişleriniz çok güzel, toplumsal muhalefetin 1 mayıs’ta bulunmasını çok güzel ifade ediyor. Onları bu yılki 1 mayıs’a davet için Boğaziçi üniversitesi’nde ve belki başka bir kaç üniversitede kullanmamız mümkün mü? bir grup, örgüt, parti vs olarak değil. sadece öğrencilerin de 1 mayıs’ta (öğrenci pankartıyla) bulunması gerektiğini düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s