Sonsuz Öykü #2

Adalet’in, şu adaletsiz dünyada en çok sinirini bozan şey, ismiydi. Elbette annesinin ceza hakimi oluşu bunda büyük etkendi elbette ama, yine de uzun yıllar geçmesine rağmen alışamamıştı bu -kendi tabiriyle- ‘elli yaş üstü tayyörlü memur kadın’ ismine. İmkânı olsa, bir estetik cerrahın ellerinde ilk değiştireceği şeyi bu olurdu.

Hem hayat da, her zaman yaptığı gibi, seçtiği bazı insanlarla daha çok eğleşmek suretiyle, ona da pek adil bir yaşam sunmamıştı. Ne istedikleri olmuştu şimdiye dek, ne de hayal ettikleri hayal kırıklığına uğramıştı. Evet, o kadar ümitsizdi ki bu konuda, hayal kırıklığı bile yaşayamıyordu, o raddeye ulaşamamıştı düşünceleri hiçbir zaman. Kafasındaki bu ergen düşünceleri beslerken çok da dikkatli davranmıştı üstelik, kendisini kendi kendine doldurmak saçma olurdu zira. Tutunduğu fikir dalları sağlamdı. Babasını çok küçük bir yaşta kaybetmişti örneğin, hiçbir zaman da tam olarak huzurlu bir dönem geçirememişti neredeyse. Üniversitede biraz mutlu olmayı istiyordu en azından, bir süre olmuştu da üstelik, lâkin o mutluluğun da geçiciliği, uçucu kalemlerin uçuculuğu kadar bir mesafe arz etmişti. Kısacası, ismiyle müsemma biri olarak anılmak, onun için boş bir tahayyülden ibaretti.

Adalet, tüm bu pis düşünceleri bazen hatırlıyordu. Ne onlara bağımlı kalmak, ne de onlardan apayrı bir yaşam sürmek niyetindeydi. Denge denilen şeyi uygulamaktan çok hissetmek isteğindeydi. Hatta ismiyle tutarlı tek yönü buydu belki, annesinin illa ki bir bildiği olmalıydı zaten.

Hem şu anda mutsuz olması için de hiçbir sebep yoktu, zira Metin vardı. Metin’in sadece varlığı bile bir mutluluk vasıtası haline gelmişti ne zamandır. Oysa Metin’e sorulsa, varlığı ile yokluğu birdi kendisinin. →

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s