Siktirin Gidin Lan Buradan! Keserim Topunuzu!

Hani eski usul mahallelerde, eski usul bunak amcalar olur, yedi gün yirmidört saat balkonda durur, gelene geçene laf atar.. Bir nevi “Benim Adım Cemil” Cemil gibidir. Yaşlıdır tabi bunlar, yaşın getirdiği aksilik yüzlerinde asılı durur.

İşte bu amcaların en büyük düşmanı, kapısının önünde yedi gün yirmidört saat top tepen piç kurusu çocuklardır. Bu piç kuruları da, kendilerine atfedilen bu yersiz ve terbiyesiz lakabı doğru çıkarmak için ellerinden geleni yaparlar. Öyle ki, amcanın da inadına, top tepecek daha başka birçok boş arazi varken, yine onun kapısının önünde oynayıp onun camlarını indirirler. En keyiflileri, o amcanın küfürleridir zira. Yaratıcı laflar vardır.

Amca küfrettikçe, piç kurularının kollarını bacaklarını kıracağını söyledikçe, inanmaya başlar şahsı zatisine. Aslında kendisini kandırır, bunu da bilir birazdan. Ama kendisini kandırdığını en çok o top tepiciler bilir, amcayı o kadar sallamazlar ki, o kadar olur.

– – –

İşte bizim de bir başbakanımız var başımızda, yaşlı bunak amca moduna bağlamış. Piç kurularına bağırıp çağırıyor, “keserim lan topunuzu!” diye haykırıyor. Ramazanın hürmetine bir şey yapmayacağını söylüyor şimdilik, ama bıçak da kemiğine dayanmış yani, herkes bilsin.

Piç kuruları da bir taraflarıyla gülüyor kendisine.

Biz de eğleniyoruz işte bu gülmece sayesinde de, olan oluyor, ölen ölüyor bu sırada. Bizimki de başbakancılık oynuyor. Kerata. ♣

Ulan beni de milliyetçi, militarist konuşturdunuz ya, neyse.

Reklamlar

Siktirin Gidin Lan Buradan! Keserim Topunuzu!” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s