Niçin.

Şu anda ölebilirim.

Kalp krizi geçirebilirim. Ev üstüme çökebilir. Yangın çıkabilir. Eve hırsız girip ateş edebilir. Tüp patlayabilir. Fişi takarken priz elektrik kaçırabilir. Banyoda düşebilirim, kafam patlayabilir. Evden çıksam, araba çarpabilir. Kafama saksı düşebilir. Önüme çukur çıkabilir. Kuduz bir köpek ısırabilir. Her şey olabilir.

Sen, bunları okuyan sevgili okur. Sen de şu anda ölebilirsin.

Kalp krizi geçirebilirsin. Ev üstüne çökebilir. Yangın çıkabilir. Eve hırsız girip ateş edebilir. Tüp patlayabilir. Fişi takarken priz elektrik kaçırabilir. Banyoda düşebilirsin, kafan patlayabilir. Evden çıksan, araba çarpabilir. Kafana saksı düşebilir. Önüne çukur çıkabilir. Kuduz bir köpek ısırabilir. Her şey olabilir.

Bu kadar ucuz bir şekilde bir ipliğe bağlıyken yaşam, niye hayal kuruyorsun hâlâ? On dakika bile sonrası kesin değilken, bir yıl sonrasını ne demeye düşünüyorsun?

Olmayacağını bildiğin şeylere niçin bel bağlıyorsun? Niçin kendini ümitlendiriyorsun?

Neden umut olmadan yaşayamıyorsun? Bu kadar mı acizsin?

70 yaşına gelsen bile, niçin ölümden hâlâ korkuyorsun? 70 yıldır yapamadığın şeyleri bundan sonra yapabileceğin yalanına niçin inatla inanıyorsun?

Niçin kendini kandırmaktan başka bir yeteneğin yok? Niçin.. ♣

Reklamlar

Niçin.” üzerine 7 yorum

  1. çok amiyane olacak ama ağzıma sıçsaydın olmadı bu dandik adamım… umutsuzda yaşayabiliriz belki ama sadece belki herkes senin kadar başarılı değil bu konuda hele ben hiç değilim tutunacak bişiler aıyorum ilerisi için yoksa gülemiyorum yoksa konuşamıyorum yani şuan olduğu gibi.. ve sen çıkıossun diosun ki ne gerek var. gerek var çünkü nefes almak için yaa bugün değil ama birgün demek için bu lazım

  2. Olmayacağını bildiğin şeylere niçin bel bağlamayasın? Niçin kendini ümitlendirmeyesin?

    Umut olmadan yaşanır mı? Umutlarla yaşamak, doğan her yeni günden yeni şeyler beklemek, acizlik mi? Yaşamdan alayabildiklerimiz ancak yaşımızla tecrübe ettiğimiz kadar. Yani; atıyorum, 20 yaşındaysak eğer, yaşamdan anlayabileceğimiz, umutlarımız, yeni günden beklentilerimiz, korkularımız, mucizelere olan inancımız yalnızca o kadar cıktır. Umarım 70 yaşındayken bile umudumu yitirmemiş olurum. Sevgiler. Bu arada her an yeniden aşık olup hayata daha sıkı sarılabilme ihtimalimizde var, en az ölme ihtimalimiz kadar.

  3. “Bu kadar ucuz bir şekilde bir ipliğe bağlıyken yaşam, niye hayal kuruyorsun hâlâ? On dakika bile sonrası kesin değilken, bir yıl sonrasını ne demeye düşünüyorsun?”

    Katılmıyorum.

  4. Ben kendimce toparlayayım: Aslında hayat bütün bunları düşünmeye vakit bırakmayacak kadar pamuk ipliğine bağlı. Dediğin gibi; hemen şimdi ölebilirsin, ölebilirim, ölebiliriz. Bu yüzden bi an önce yaşamaya başlamak gerek. Aşık olacaksın mesela; birine değil illa herhangi bi şeye. O zaman yaşamak için sebebin de olur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s